כשיגיע (אם יגיע) חיסון הקורונה, תהיו חייבים לקרוא את זה...

עודכן: 28 ביוני 2020

חיסוני הקורונה (שעדיין לא קיימים!) ממשיכים להיות בראש החדשות, וכבר עכשיו מתחילים את הקמפיינים התעמולתיים לקראת הסתיו בנוגע לחיסוני השפעת. אמנם החצבת והשעלת קצת נשכחו, אבל מובטח לנו שהם יחזרו שוב.

והנה גם הונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק לדיון מוקדם שם מוצע לשלול 50% מקצבת הילדים מהורים שאינם מחסנים את ילדיהם [הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון – הפחתת קצבת ילדים בשל אי-חיסון), התש"ף–2020, מאת חברי הכנסת משה ארבל וינון אזולאי https://bit.ly/2MhZa07].

ההתלהמות וההסתה נגד אלו שאינם מתחסנים רק מתגברת, וזאת משום שתומכי החיסונים והממסד הרפואי הנתמך ע"י תאגידי התרופות חוששים מאד ל"מעמד החיסונים", וזאת (ע"פ היידי לארסון מאירגון הבריאות העולמי) לאור "הירידה המתמשכת באמון הציבור בבטיחות החיסונים, ירידה מתמשכת מעט תלולה יותר בהשקפה ש"חשוב מאד להתחסן", וירידה תלולה הרבה יותר (מ-75% לפחות מ-60%) באמון בתועלת של החיסונים" [כאן תקציר ההרצאה: https://www.vaccines-facts.info/post/hiedi_larson_vaccine_summit_dec2019].

אנחנו, זוגתי חדוה ואני, חיסנו את שני הילדים הראשונים (לפני יותר מעשרים וחמש שנה) בחיסונים המעטים שהיו אז בלי לשאול הרבה שאלות, אבל אחרי שהילד השלישי נפגע מחיסון ה-DTP בגיל חודשיים ובגיל ארבעה חודשים, הפסקנו לחסן את כולם. שלושה מילדינו הצעירים נקיים לחלוטין מחיסונים.

במשפחתנו בת שמונה הנפשות (זוג הורים ושישה ילדים) איננו מכירים כמעט מחלות, וגם כשהן באות לעתים רחוקות הן הולכות אחרי חצי יום או יום, בלי תרופות כמובן (אקמול אצלנו זו מילה גסה ומפחידה, שלוקחים רק אם ממש ממש ממש ממש כלו כל הקיצין, ואנו משתמשים לעתים ב"רסקיו" וב"סווידיש ביטר".

זמן רב אחרי שהחלטנו לא לחסן את הילדים שלנו, נמנעתי בכוונה להיכנס לנושא החיסונים משום שחששתי מהתגובות, ובעיקר לא היה לי כוח ללמוד את הנושא כמו שצריך, אבל לבסוף החלטתי לצלול לתוך הים הרחב והעמוק, התחלתי ללמוד ולכתוב ולסכם את תוצאות הלימוד שלי, ואני מזמין את כולן.ם לקרוא מאמרים שונים שכתבתי בנושא החיסונים וכן בנושא הקורונה.

כיצד נבדקו חיסוי השגרה הניתנים בישראל https://fliphtml5.com/echd/uizm

החיסונים וחסינות העדר https://fliphtml5.com/echd/pghc

האם כפיית חיסונים תחול גם על חיסוני השפעת? https://fliphtml5.com/echd/rsrv

האם חיסונים יכולים לגרום לאוטיזם? https://online.fliphtml5.com/echd/rgns

חיסונים בהריון https://fliphtml5.com/echd/pbej

החזרת חוזרת https://fliphtml5.com/echd/tsea

סקירת מחקרי חיסון השפעת ע"י אירגון קוקרן https://fliphtml5.com/echd/tlgu

ציד המכשפות בממסד הרפואי https://fliphtml5.com/echd/lqqh

מסתבר שוויקפילד צדק https://fliphtml5.com/echd/twfd

על חיסוני השפעת 2019-2020 חלק ראשון https://fliphtml5.com/echd/uupb