top of page

המוסדות ממשיכים לשקר בנוגע לחיסוני השפעת

עודכן: 9 בינו׳ 2020

המוסדות ממשיכים לשקר לציבור בנוגע לצורך להתחסן, אבל בכל הנוגע לשפעת הציבור מצביע ברגלים ולא מגיע להתחסן.

בואו נבדוק מה קופ"ח כללית מספרת לנו על חיסון השפעת (https://bit.ly/35vEGcf)

ציטוט: "האם שפעת היא מחלה מסוכנת? לעיתים נוטים להתייחס לשפעת כאל מחלה לא סימפטית אבל לא מסוכנת מדי - אבל זו טעות. היא עלולה להיות מסוכנת לכלל האוכלוסייה, ומי שנמצאים בסיכון הגדול ביותר לסבול מסיבוכי המחלה הם אלו שהחיסון מומלץ להם במיוחד, כפי שנכתב למעלה. הסיבוך העיקרי האפשרי הוא דלקת ריאות. סיבוכים נדירים יותר הם דלקת המוח (אנצפליטיס), החמרה של מחלת ריאות כרונית קיימת, דלקת שריר הלב, ותסמונת גיליאן ברה. במקרים חמורים עלולה המחלה לגרום לקריסת מערכות ולמוות."

אבל האם הוא הכרחי? בוודאי! אפשר למות מהשפעת! ואיך יודעים כמה מתים? הנה למשל הערכה של אירגון הבריאות העולמי: "... ולכ־290 אלף עד 650 אלף מקרי מוות כתוצאה מבעיות בדרכי הנשימה." האם הם באמת מתו משפעת?

ובכן, ההערכות מבוססות על מודלים מסובכים, שנותנים מספרים משוערים. ב"מגיפת" שפעת החזירים ב-2009 היתה פאניקה גדולה בעולם וגם בישראל, אבל המספרים של החולים ושל המתים נופחו הרבה מעבר למציאות. אפשר לקרוא על-כך כאן: https://bit.ly/2RYCgz1. באותה תקופה עדיין אפשר היה לקרוא בעיתונים על נושאים חמים אלו, וכך גם ה-CBC דיווח ב-2012 על המודלים שמוציאים מספרים כמו "בין 2,000 ל-8,000". בדרך כלל המודלים מדברים על מוות ממחלות של דרכי הנשימה כמו דלקת ריאות, ומשווים את המספרים בחורף לעומת הקיץ, אבל בכל מקרה אין לכך קשר למקרי השפעת בפועל. צריך לזכור שרוב מקרי השפעת אינם באמת "שפעת" (משרד הבריאות מודה שבשנה שעברה רק 9% אושרו כ"שפעת" ושמספר זה עלה השנה ל-22%), ולכן המספרים לא מבטאים מאומה מהמציאות. כדאי לקרוא את הפוסט של איריס כאן: https://bit.ly/38MFCev שמתרגם חלקית את המאמר המקורי של ה-CBC כאן: https://bit.ly/38JwS8N.

ומה לגבי היעילות? קופ"ח לא מוכנה כלל להתחייב על יעילות החיסון, אז היא מכבסת את מילותיה ומספרת לנו שהיעילות תלויה בגורמים רבים פקה פקה פקה, אבל נמנעת לתת אפילו הערכה. בארה"ב ממוצע היעילות בעשר השנים האחרונות היה 44% בלבד (https://bit.ly/2EjL2iP), כשהמקסימום היה 60% והמינימום 19%. ואלו מספרים של המוסד שדוחף את החיסונים ואחראי על כל הפרויקט, כך שגם הנתונים העלובים הללו הם כנראה הגזמה כלפי מעלה. באתר "פדיאטריקס" טוענים לגבי יעילות החיסון כך: "לאחרונה עולות שאלות באשר ליעילות החיסון כנגד שפעת כאשר קופות החולים מצדדות במתן החיסון ומצהירות על אפקטיביות רבה שלו בעוד מומחים אחרים טוענים כי אין הוא יעיל כלל וגורם לתופעות לוואי רבות. מחקרים מעלים נתונים כי יעילותם של חיסוני בקרב ילדים עד גיל 5 נמוכה מאוד וכן בקבוצת הגיל של בני 65 ומעלה היא אפסית" (https://bit.ly/2M0au12). כלומר, דווקא בקבוצות הסיכון יעילות החיסון נמוכה מאד עד אפסית. אגב, במחקרים שונים נמצא שיש שנים שהיעילות שלילית, כלומר החיסון עצמו גורם לשפעת. כדאי שוב לקרוא מעט על סקירת המחקרים על חיסוני השפעת של אירגון קוקריין, כאן: https://fliphtml5.com/echd/tlgu.

ומה לגבי בטיחות החיסון?

כאן קופ"ח כללית, כמו גם שאר הקופות, ממעיטות ביותר את הנתונים הרשמיים, ומתעלמות לחלוטין מהמציאות. כפי שכתוב באתר, תופעות הלוואי הן קלות בלבד, ולעתים רחוקות אפשרית תגובה אלרגית חמורה. עם-זאת, בעלון לצרכן אפשר למצוא פירוט של תופעות לוואי קשות הרבה יותר, נסו למשל כאן https://www.fda.gov/media/94583/download ובעוד סוגי חיסונים (יש סוגים שונים מחברות שונות). מחקרים שאינם מתפרסמים בעיתונות, ומשרד הבריאות בוודאי לא יביא לכם, יספרו לכם למשל על-כך שהחיסון נגד שפעת מדכא הפקת תאי T ציטוטוקסיים בילדים, כלומר החיסון הופך את הילדים לפגיעים יותר מפני זיהומים, על עליה בסיכון להפלות, על החלשת מערכת החיסון, על עליה בסיכון לאוטיזם, על דיווחים רבים של תסמונת גיאן-בארה בעקבות החיסון ועוד רבים. בסקירה על חיסוני השפעת של האתר SciBook, החל מסעיף 40, תוכלו למצוא הפניות למחקרים אלו (https://bit.ly/2PsDcK7), וכמובן בסקירה שהוזכרה לעיל של אירגון קוקריין (https://fliphtml5.com/echd/tlgu).

כפי שכבר כתבתי כאן לגבי השפעת: https://fliphtml5.com/echd/uupb, וכן כאן לגבי מחקרי הבטיחות של החיסונים: https://fliphtml5.com/echd/uizm, כדאי מאד לבדוק שוב ושוב עד כמה כדאי להתחסן לשפעת, משום שהמידע שאתם מקבלים מהעיתונות היומית, מקופות החולים וממשרד הבריאות, וכן מאחיות טיפת חלב ורופאי המשפחה – כמעט תמיד משקפים תעמולה מכוונת, חלקה שקרית באופן ברור, אשר מטרתה להעלות את אחוז המתחסנים כמה שיותר, גם אם על-חשבון בריאות המתחסנים.

וכרגיל – בריאות לכל!

@רני כשר

69 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page