top of page

לא חתמתי על "הסכמה מדעת"! הגיע הזמן להתעורר...

עודכן: 28 ביוני 2020

האם כבר חתמתם על "הסכמה מדעת" (ע"פ סעיף 13 ל"חוק זכויות החולה התשנ"ו 1996") על הניסוי הרפואי שהשלטון עושה על כולנו כבר כמעט חודשיים?


אני מניח שאתם מבינים היטב שכולנו (עדיין) בתוך ניסוי אחד גדול, ללא שום ראיות מדעיות לנחיצותו יעילותו ובטיחותו, כשהמטרה המוצהרת היא הגנה בריאותית מנגיף דמוי-שפעת (כנראה מעט יותר קשוח), שגם-אם השפעותיו הבריאותיות של לטווח בינוני וארוך עדיין לא ברורות, ברור היה כבר מההתחלה שרוב רובם של הנפגעים ממנו הם קבוצות סיכון שונות, אשר נתונות ממילא בסיכון מאלפי גורמי-מחלה אחרים כל הזמן, ללא השפעה כלשהי על שאר האוכלוסייה.


אבל הניסוי הזה הוא לא רק רפואי – הוא בעיקר חברתי, בריאותי וכלכלי!


השלטון הכניס אותנו לסגר חברתי/כלכלי/בריאותי מאמצע חודש מרץ; החיל תקנות מחמירות שמאלצות אותנו להשתמש במסכות (200 ש"ח קנס) ולשמור על ריחוק חברתי. לילדים אסור לפגוש את הסבא והסבתא, לדודים אסור לחבק את האחיינים. עסקים רבים נותרו סגורים והרבה מאד אזרחים איבדו את מקור הפרנסה שלהם. אסור לעשות ספורט בחוץ. אסור לפגוש חברים. מסוכן להגיע לבית-חולים (תמיד מסוכן, אבל עכשיו מסוכן הרבה יותר עם תקנות הקורונה המוגזמות). אסור לטוס לחו"ל. ניתוחים שאינם "חירום" נדחו (כולל ניתוחים שכאשר הם נדחים המצב הבריאותי מדרדר); שימוש מוגזם (כנראה) במכונות הנשמה הן כסיבה ל"השטחת העקומה" והן כמכשיר שכנראה לא מתאים לטיפול בנגיף זה; טיפול מאוחר מידי לחולי לב ועוד ועוד...

וכל זה במסגרת ניסוי אחד גדול, שלא נערך כמוהו מעולם, ונראה שהשלכותיו הרחבות לא נלקחו בחשבון כלל.


האם ב"תוצאות הניסוי" מישהו יספור את המתים שלא נותחו בזמן כ"קורבנות קורונה"? האם מישהו יכניס לטבלאות את העלייה שכבר עכשיו נצפית בהתאבדויות, באלימות במשפחה, בנזקי- תרופות- נוגדות- דיכאון, בירידה באיכות החיים בשל אובדן הכנסה, בתזונה המזיקה שהאכלנו את עצמנו כפיצוי נפשי על מצב הביש שלנו, בהתקרבות המוות של אנשים זקנים שקרוביהם לא ביקרו אותם כבר כמעט חודשיים, בהידרדרות המצב הנפשי של ילדים ובני נוער ש"נשכחו" בבית רחוקים מחבריהם?


האם נלך כמו צאן לטבח כאשר יציעו לנו "חיסון נגד קורונה" שיימצא (בניסויים קליניים מזורזים ללא פלאצבו אינרטי כמובן) "יעיל ובטוח"? האם נמשיך להאמין למשרד הבריאות שהוא "שומר על בריאותינו" לאור התנהלותו המגוחכת והמקוממת ממש בימים אלו, כאשר תקנותיו לרוב אינן רציונליות בעליל, נגועות בטיפשות ובשחיתות (כמו בשאר ימות השנה), אבל בעיקר – מזגזגות מידי יום?


האם נסכים לצנזורה שהחברות הגדולות מטילות עלינו – פייסבוק דרך אינסטגרם ווואצאפ, וגוגל דרך מנוע החיפוש שלהם ודרך יוטיוב – אשר מצנזרים דעות שאינן עולות בקנה אחד עם אירגון השחיתות העולמי WHO? האם נמשיך להסכים לפעולות האנטי-דמוקרטיות של הממשלה באיכון טלפונים, שימוש ברחפנים, כפיית שימוש באפליקציית מעקב בביקור בקניון או בשוק (https://bit.ly/2xpedBj), שליחה לבידוד על חשש רחוק-מאד להידבקות, מעצר "פושעים מסוכנים" שרצים בפארק, גולשים בים או מטיילים בהרים?


האם נוותר לשלטון ולא נדרוש ממנו לטפל בתקיפות בגורמי המוות החשובים באמת – סרטן, מחלות-לב, סוכרת, מחלות כלי-דם במוח, אלח-דם, מחלות כליה (6 גורמי המוות הראשיים בישראל https://bit.ly/2WlDMfg), אשר גורמים לעשרות-אלפי מקרי מוות בשנה ושנגרמים ע"י תזונה לקויה, קרינה ורעלים מסוגים שונים ורפואת-יתר, שהשלטון מאפשר בקלות (ע"י חוסר הרגולציה הנדרשת) את השפעתם?


ימים יגידו עד כמה נתפכח לאחר שהחיים יחזרו למסלולם, וזה יקרה, כנראה, רק אם מאות-אלפי א.נשים (מיליונים?) יצאו לרחובות ויאיימו על השלטון במרד אזרחי (ראו מה עמליה דואק כתבה כבר לפני חודש וחצי בחדשות 12 https://bit.ly/3fa43Wo, ומה פורסם אתמול בטוויטר ב"כאן 11" לגבי אזהרת "המרד" לנתניהו https://bit.ly/35lUYFj).


אני מאד מקווה שנתפקח ונתפכח, ומהר!! אחרת כולנו נסבול מאד מהחיים שצפויים לנו בקרוב.


ואיך נעשה זאת?

נעורר את המודעות (נשתף פוסטים ברוח הזו. נכתוב בעצמנו); נצא להפגנות; נחתום על עצומות; נסרב למלא "פקודות בלתי חוקיות בעליל". נתעלם מהמלצות לא רציונליות. נבקש מהנבחרים תשובות כאן ועכשיו על מעשיהם, ובעיקר על התקנות הבלתי- מגובות- במדע- או- בהיגיון שהם מחילים עלינו.


נפסיק להתעלם מהאופן שבו מובילים אותנו באף ומכנסים אותנו כעדר צי-בור!!


נפסיק לישון!

נפסיק להיות פאסיביים ולקבל את קולות הממסד (המדובררות ע"י רוב כלי התקשורת) כאילו היו יצוקות בסלע.


העיקר - נתעורר!!


בוקר טוב וסופ"ש נפלא לכולנו!!


‏רני כשר‏ (‏‎Rani Kasher‎‏)

132 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page